BLOG CZ

 
 
 
 

Dva krát měř a jednou běž

     Pokud si vybíráme správnou obuv my dospělí, tak je většinou otázkou pár vteřin, kdy v e-shopu vyhledáme model příslušné barvy a značky, který preferujeme. Navíc, velikost naší nohy nám už nějaký ten rok zůstává na stejných hodnotách, proto si i v této oblasti poradíme levou zadní. Komplikovanější je to v případě našich ratolestí. Ty rostou rovně před očima a proto je náročnější vybrat správnou velikost obuvi. Abychom si navzájem pomohli, rozhodli jsme se v pár šikovných bodech sepsat postup, jak co nejlépe změřit velikost chodidla vašeho dítěte.

1. Je třeba se přitom zejména pobavit

     Naše děti jsou tvorové hravé a zábavu milující! Někdy je nemožné od nich chtít, aby poslouchali na povel vždy, když si umíníme. Proto je třeba vymyslet nějaký poutavý způsob toho, jak dítě přesvědčíte, že měření jejich nožičky může mít stejný smysl, jako stavění hradu z lego-kostek. Můžete to uchopit jako nový typ hry, kterou se chcete hrát, nebo postavit vaši malou ratolest do pozice užitečného pomocníka, kterého momentálně potřebujete na velmi důležitý zásah ve vašem bytě či domě. Konečně, slíbit mu můžete v i sladkou odměnu, která se bude podávat na konci vaší akce.

prilákejte ratolest

2. Důležitá je zejména bezpečnost a trpělivost

     Když se vám už podařilo pozornost malého pomocníka naklonit na vaši stranu, je důležité připravit všechny potřebné pomůcky a nástroje k tomu, aby se akce vydařila. Ideální je v domě najít stěnu, která je bez nábytku a jiných doplňků, abyste dítě mohli o ni bez obav opřít a neriskovali tak, že si udeří hlavičku nebo způsobí jiné nečekané zranění. Dále budete potřebovat čistý papír, tužku a opět nějakou drobnou hračku či předmět, kterým budete moci udržet i v této - pro vás velmi důležitém okamžiku, pozornost vašeho prcka. Doporučuje se i jídlo, avšak je třeba dávat pozor, aby se neumazal váš papír, coby důkazní materiál.

postavte dítě k steně

3. Dva krát měř a jednou piš

     Nyní přichází nejdůležitější pasáž celé operace, kdy je třeba obkreslit nožku vašeho potomka tak, aby nám poskytla věrohodný údaj o správné velikosti kupované obuvi. Opět je důležité se přesvědčit, nakolik je naše dítě soustředěné a ochotné spolupracovat, aby se nestalo, že v tom nejhlavnější bodě couvne, a celá akce bude zmařena. Proto vyhodnotíme všechny možné faktory, které by ho / ji případně mohli vyrušovat (WC, hlad, svědění, velký pavouk na zdi) a pustíme se pomalu, ale jistě (!) Do měření. Použijeme k tomu tužku, kterou opřeme kolmo na papír. Ujistíme se, zda je chodidlo natažené a pevně opřené patou o přilehlou stěnu a zaznamenáme vzdálenost mezi stěnou a palcem nohy našeho dítěte. Změřený údaj pro jistotu alespoň dva krát ověříme, resp. můžeme vyzvat našeho potomka, aby na papír položil i druhou nohu pro porovnání. To by však vyžadovalo dvojí pozornost, soustředěnost, jakož i další odměnu pro našeho potomka, proto budeme vycházet z toho, že máme věkem zkušený odhad a přesné oko při měření.

obkreslite nožku

4. Je načase vyjít s pravdou ven

     Pokud jste se dostali až sem, tak vám v první řadě gratulujeme a zároveň se těšíme na výběr a koupi té správné obuvi v našem e-shopu. Vám však nyní zbývá ještě jedná příjemná povinnost, a to ukončit tuto vaši měřicí akci způsobem, který maximálně uspokojí vás, jakož i vašeho potomka. Můžete uhrát vše do kouta a poděkovat malému pomocníkovi za trpělivost, či ochotu a vytasit před něj slíbenou sladkou odměnu nebo vyjít s pravdou ven a přiznat se, že to celé směřovalo ke koupi narozeninového dárku, kterým budou vytoužené boty. V obou případech je úspěch zaručen a vy tak budete mít osvědčený návod na podobné akce do budoucna.

poděkujte dítěti

5. Když je už po všem

      Aby byla vaše operace opravdu úspěšná a efektivní, můžete si získaný údaj zapsat do přehledné tabulky, která vás bude provázet vždy, když dostanete chuť na koupi nových přezůvek, obuvi. Případně si můžete vytvořit i patřičnou chronologii a mít tak v růstu chodidla vašeho dítěte dostatečný přehled stejně, jako když měříte jeho výšku. Pak vám již nic nebrání porovnat vaše údaje s údaji v naší tabulce velikostí a vybrat pro vašeho prcka tu nejideálnější obuv, která potěší jeho nožky i srdce a podpoří zdravý a správný vývin chodidel.

PS: Už teď se těšíme na váš nákup!

jako správně obouvat


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze